Bize Ulaşın

Havuz Suyu Test Malzemeleri

Havuz Test kiti Setleri Sağlıklı bir yüzme havuzunun olması için havuzun kimyasal değerleri düzenli ölçülmeli ce havuz test kitinde çıkan sonuca göre havuza kimyasal ilavesi yapılması gerekmektedir

Tuzlu su havuz sistemleri tuz klor jeneratörü kullanılan tuz pH’nızın doğru olması gerekir.

Havuz suyu ph degeri suyun asitik ve basik olmasının miktarsal değeri olup havuz suyu kimyasalları ve havuz kullanıcıların sağlıkları ile ilgili birebir ilişkili olması sebebi ile ayrıca önemlidir ideal havuz suyu ph değerleri 7,2 ile 7,6 arasında olmalıdır

Havuz suyu ph 8 ila 14, havuzun bazik pH seviyesine sahip olduğu anlamına gelir. havuz suyu ph değerinin 7,00 nötr altında olması asitik havuz suyu ve havuz kaplama malzemelerine zarar vermekle birlikte havuz kullanıcıları gözlerde kızarma deride tahrişe sebebiyet vermektedir buna ilaveten havuz kimyasallarından dezenfektan olarak kullanılan havuz kloru tüketimini arttırmaktadır.

Stabilizatör Sabitleyici, izolasyonun ısı veya havalandırmayı korumasına yardımcı olduğu gibi klorunuzu daha uzun süre tutmaya yardımcı olur.

Stabilizör, güneş ışığının parçalanma etkilerinden korunması için bazı klor bileşiklerine eklenebilir.

PH seviyeniz düşük olduğunda, daha fazla klor kullanacaksınız. Yüksek olduğunda, 40 ila 100 ppm ideal aralığa getirmek için havuz suyunu sulandırmanız gerekebilir.

Havuz suyu test kitleri Havuz suyu testi için “test şeridi” kitleri ve “damla” kitleri haplı tablet test kiti de dahil olmak üzere geniş kapsamlı test kitleri var havuz suyu test kileri fiyat ve özellikleri ile birlikte sitemizde bulabilirsiniz.

Sahip olduğunuz havuzun türüne bakılmaksızın, aralıklarla düzenli olarak kimyasal seviyeleri test etmek daha gereklidir.

Ayrıca yağmura maruz kaldıktan sonra kimyasal düzeylerin hızla değişeceği gerçeğini not edin. Bu yüzden su kimyasal seviyenize dikkat ettiğinizden emin olun.

Su dengesi güncel olduğunda, ömrü artacaktır. İdeal olarak, havuzunuzdaki suyu her gün test etmelisiniz, ancak bu, günlük yaşamın heyecanlı programı nedeniyle çoğu havuz sahibi için mümkün değildir.

Her gün ve haftada en az 5 kere test yapmaya çalışmanızı öneririm. Havuzunuzda yaptığınız yatırımları korumak ve ailenizin sağlığını korumak için havuz suyu testi yapmanız gereken en önemli şey ve bir test kiti birincil analiz aracınız dır.

Bu nedenlerden dolayı, doğru sonuçlar veren kaliteli bir test kiti satın almak mantıklı olur. Zarar görmüş bir havuz için ödeme yapmaktan veya sağlık sorunlarıyla uğraşmaktan çok koruma için biraz daha fazla ödeme yapmak daha iyi.

Havuz Test kiti Setleri

Manuel havuz suyu test kitleri sıvı ve haplı ve Çubuk olmak üzere üç çeşittir benim kendi önerim normal kullanımlarda haplı model havuz suyu test kiti kullanmanız olacaktır fakat eğer stabilizatör ve bağlı klor ölçümü içinde havuz suyu test kitine ihtiyacınız var ise lamotte insta 6 test cihazı da önere biliriz.

Dijital havuz suyu test analiz sistemleri havuz suyunda normal manüel test kitleri ile yapacağınız havuz ölçüm test sonuçları en fazla 2 ve 3 parametreler arası olur ikin dijital test kitleri bir çok parametrelerde ölçüm yapa bilmektedir örnek olarak dijital pool lap 1,0 havuz suyu test cihazı serbest klor değeri-bağlı klor-stabilizatör ph değeri alkali ve havuz suyu analizin bir çok parametreyi tek bir havuz suyu test cihazı ile kontrol edilmesine imkan sağlar

Sağlıklı bir yüzme havuzunun olması için havuzun kimyasal değerleri düzenli ölçülmeli ce havuz test kitinde çıkan sonuca göre havuza kimyasal ilavesi yapılması gerekmektedir

Sağlık

Eğer tuz klor jeneratörü kullanılan tuz bazlı bir havuz veya bir toz klor bazlı tablet havuzu kullanıyorsanız, pH’nızın doğru olması gerekir.

Havuz suyu ph ideal olan değerlerden 7,6 dan yüksek olduğu durumlarda , dezenfektanlar klor ve yaya türevleri, mikropları ve bakteri öldürmek için tam güçle çalışmaz.

Havuzda göz yanması

Su kimyasal seviyenizin doğru olması gerekir veya cildinizi ve gözlerinizi etkileyecektir.
Rahat hissetmek için pH çok asidik veya bazik olmamalıdır.

Korozyon

PH seviyesinin düşük olduğu durumlarda 7 nin altı asitiktir

ph seviyesi 7 nin altında bir havuz, krom havuz ekipmanlarına havuz kaplama malzemesi ve pompa gibi diğer ekipmanlara aşındırıcı olabilir.

Havuz Toplam alkali

Toplam alkalilik, suda ne kadar alkalinin bulunduğu anlamına gelir. TA ve pH el ele tutuşur.
Yüksek alkalin su yüksek pH’ya neden olur. Düşük alkali su düşük pH’ya neden olur.
Ortalama yüzme havuzunda 100 ppm değerinde bir alkalinite olmalıdır.

Yüzme Havuz Kimyasal Değerleri

Yüzme Havuzu Su pH Düzeyleri

Senin tutulması pH düzeyleri uygun aralık içinde ekipman ve havuz bitirmek bozulmadan tutmak için önemlidir. pH, havuz suyunuzun asitliği veya pürüzsüzlüğünü ifade eder.
PH test kitinin sayısal ölçeğinde uygun bir pH seviyesi yaklaşık 7.2 ila 7.6’dır. 0 ila 7, düşük veya asidik bir pH’ı yansıtır.
8 ila 14, havuzun bazik pH seviyesine sahip olduğu anlamına gelir. Klorunuz daha düşük bir pH seviyesinde daha çabuk erir.
Yüksek pH seviyeleri kloru pasifleştirir.

Kalsiyum Sertliği

Havuzunuzdaki doğru miktarda kalsiyum önemlidir. Çok az varsa sıva aşınabilir. Çok fazla kalsiyum suyun bulut haline gelmesine neden olabilir, ölçek oluşabilir ve lekeler başlayabilir. Ortalama havuz için 300 ppm ideal iken, 200-400 ppm kalsiyum sertliği için genel aralıktır .

Stabilizatör

Sabitleyici, izolasyonun ısı veya havalandırmayı korumasına yardımcı olduğu gibi klorunuzu daha uzun süre tutmaya yardımcı olur. Stabilizör, güneş ışığının parçalanma etkilerinden korunması için bazı klor bileşiklerine eklenebilir. Dengeleyici seviyeniz düşük olduğunda, daha fazla klor kullanacaksınız. Yüksek olduğunda, 40 ila 100 ppm ideal aralığa getirmek için havuz suyunu sulandırmanız gerekebilir.

Toplam Çözünmüş Katı Madde (TDS)

Tüm su çözünmüş mineraller içerir. Havuz suyu buharlaşırken, mineraller geride kalır ve yoğunlaşır. Bu minerallerin konsantrasyonu ne kadar artarsa, kimyasal katkıların çalışması zorlaşır ve lekeler oluşabilir. 3000 ppm veya daha fazla toplam çözünmüş katı veya TDS’ye sahipseniz, biraz su boşaltmanız ve tatlı su ilave etmeniz gerekebilir.

Havuz suyu test kitleri

Havuz suyu testi için “test şeridi” kitleri ve “damla” kitleri haplı tablet test kiti de dahil olmak üzere dijital havuz suyu analiz test sistemlerinde PoolLap 1.0 fotometre gibi geniş kapsamlı havuz suyu test kitleri var.
Test Kiti, havuzunuzdaki tüm kimyasal seviyeleri ölçmelidir.
Test etmeniz gereken kimyasallar ve her biri için önerilen seviyeler aşağıda belirtilmiştir.

İdeal Kimyasal Değerleri

Klor0.5 ppm – 2.0 ppm
pH7,2 ppm ila 7,6 ppm
Toplam alkalilik80 ppm – 110 ppm
Kalsiyum Sertliği300 ppm ila 350 ppm
Siyanürik asit 40 ppm – 60 ppm
Sequest10 ppm ila 15 ppm

Sahip olduğunuz havuzun türüne bakılmaksızın, aralıklarla düzenli olarak kimyasal seviyeleri test etmek daha gereklidir.
Ayrıca yağmura maruz kaldıktan sonra kimyasal düzeylerin hızla değişeceği gerçeğini not edin.
Bu yüzden su kimyasal seviyenize dikkat ettiğinizden emin olun.
Su dengesi güncel olduğunda, ömrü artacaktır. İdeal olarak, havuzunuzdaki suyu her gün test etmelisiniz, ancak bu, günlük yaşamın heyecanlı programı nedeniyle çoğu havuz sahibi için mümkün değildir.
Her gün günde bir defa veya haftada en az 5 kere test yapmaya çalışmanızı öneririm.

Havuzunuzda yaptığınız yatırımları korumak ve ailenizin sağlığını korumak için havuz suyu testi yapmanız gereken en önemli şey ve bir test kiti birincil analiz aracınızdır.
Bu nedenlerden dolayı, doğru sonuçlar veren kaliteli bir test kiti satın almak mantıklı olur.
Zarar görmüş bir havuz için ödeme yapmaktan veya sağlık sorunlarıyla uğraşmaktan çok koruma için biraz daha fazla ödeme yapmak daha iyi.


0 Yorum | Arkim | Genel